top

Заміна антифрізу в авто

antifrizОднією з обов'язкових умов безпроблемної роботи двигуна та відсутня перегріву двигуна є наявність у системі охолодження якісного антифризу, який змінюють на регулярній основі. У процесі використання експлуатаційні характеристики антифризу незмінно погіршуються, тому рідина, що охолоджує, вимагає регулярної заміни. Поговоримо детальніше про те, коли слід змінювати антифриз в автомобілі.

 

Антифриз - це спеціальна рідина, що охолоджує, в основі якої знаходиться етиленгліколь і дистильована вода. Така рідина, що охолоджує, закипає при високих температурах, вона не замерзає при глибокому мінусі, має хорошу теплоємність, при цьому попереджає утворення корозії на металевих елементах двигуна. Досягти таких чудових експлуатаційних характеристик вдається за рахунок застосування різних присадок, які покращують базові властивості антифризу.

 

У більшості випадків основа антифризу у різних виробників однакова, але при цьому суттєво розрізняються використовувані присадки. Справа в тому, що дистильована вода та етиленгліколь – це агресивний склад, який роз'їдатиме численні пластикові патрубки, радіатор, термостат та помпу. Саме тому у складі антифризу знаходяться численні присадки, які можуть мати органічне та неорганічне походження. Також сьогодні поширення набули гібридні присадки, які вважаються найсучаснішими, вони одночасно захищають двигун від корозії, гарантуючи максимально можливу довговічність використання рідини, що охолоджує.

 

Антифриз першого покоління, який використовує неорганічні присадки та має позначення G11, рекомендується змінювати кожні 50.000 пробігу або раз на три роки. Зазвичай на той час неорганічні присадки не працюють, з'являється осад, який забиває радіатор, а двигуні утворюється корозія. Якщо заощаджувати на заміні антифризу, то, зрештою, через 4-5 років після початку використання антифризу G11, з'являються критичні несправності радіатора та термостата, а їх заміна на сучасних автомобілях може обійтися в круглу суму.

Антифриз G12 використовує сучасні добавки та, зокрема, карбонову кислоту. Така рідина, що охолоджує, вважається більш довговічною, її термін експлуатації становить близько 5 років. Також у продажу можна знайти антифриз з маркуванням G12+ і G12++, який вже містить гібридні присадки, відрізняючись більшою довговічністю, тому такий антифриз можна змінювати раз на 150000 кілометрів пробігу або кожні 5-7 років.

Також з окремими марками автомобілів рекомендується використовувати високотехнологічний антифриз із маркуванням G13. Це рідина, що охолоджує, ресурс якої наближений до ресурсу двигуна внутрішнього згоряння. Тому міняти таку охолодну рідину раніше 250 000 кілометрів пробігу не потрібно.

 

Автовласнику необхідно пам'ятати про те, що антифриз рекомендується змінити також у тому випадку, якщо ви придбали машину з рук або з-за кордону. У такому випадку невідомо, чи замінив антифриз минулий автовласник, також пам'ятайте, що якщо автомобіль куплений з-за кордону, то в системі охолодження може бути залитий антифриз, який не призначений для експлуатації в суворих кліматичних умовах і його слід обов'язково замінити.

Економія на заміні антифризу часто призводить до критичних несправностей двигуна, мотор постійно працює в умовах перегріву, це загрожує швидким зносом двигуна, а також іншими серйозними проблемами. Старий антифриз починає випадати в осад, у результаті радіатор забивається, і надалі виконати його очищення вже неможливо. У результаті можлива економія автовласника на заміні антифризу обертається необхідністю капітального відновлення двигуна, при цьому витрати будуть незрівнянно більшими, ніж можлива економія на антифризі.