top

Скільки зберігається моторне масло?

masloСкільки зберігається моторне масло? Таким питанням напевно задавалися власники гаража, виявивши куплену давним-давно по акції каністру якісної синтетики. На перший погляд може здатися, що в заводській упаковці і в темному кутку масло може зберігатися вічно.

Однак виробники встановлюють набагато менші терміни придатності навіть при непорушеною упаковці. Природно, що масло у відкритій каністрі втратить свої властивості ще швидше, а якщо до впливу повітря додаються перепади температур, то термін придатності знижується до зовсім малих величин. Далі ми розповімо про те, як зберігати моторне масло і що робити, якщо термін його придатності вийшов.

Скільки зберігається моторне масло
Відповісти однозначно не вийде, тому що термін придатності залежить від того, в якому стані знаходиться моторне масло: зберігається у розкритій тарі або воно все ще в заводській упаковці. При цьому на мастило, яка у відкритій ємності, впливають різні чинники.

Все трохи зрозуміліше, якщо мова йде про герметично закритій каністрі. Крім цього, слід враховувати і склад, і виробників товару. Більшість знає, що мастила бувають напівсинтетичні, синтетичні і мінеральні. Орієнтовно, моторне масло зберігається стільки, скільки прописано на заводській упаковці. При сприятливих умовах - приблизно 5 років. Такий тривалий термін актуальний для певних напівсинтетичних продуктів і синтетичних рідин високої якості. Для мінеральних, якщо упаковка не порушена, до трьох років, хоча на ділі не більше двох.

Як тільки в движок автомобіля налили мастило, то її властивості відразу починають змінюватися. Все залежить від кисню, при контакті з якими виникають різні реакції окислення, що призводить до зміни або втрати специфічних властивостей моторного масла.

Виробники рідин для мотора застосовують штучне зменшення терміну зберігання. Іншими словами іноді на упаковці можна побачити, що синтетику слід використовувати протягом двох-трьох років.

Дана позиція виробників цілком з'ясовна. Адже все змінюється дуже швидко, і якість мастил повинно відповідати оновленим силовим агрегатам. Ті, хто думає, що двигуни внутрішнього згоряння не вдосконалюються, помиляються. Компанії з виробництва транспортних засобів застосовують новітні технології, сучасні матеріали і різні новаторські ходи. Вони змушують фірми з виготовлення робочих рідин випускати продукцію більш якісну, економічну і ефективну.

Виробникам мастила не потрібно робити продукт з тривалим терміном служби, тому що досить швидко він перестає відповідати вимогам компаній, що виготовляє автомобілі. Ось вам і вся таємниця. Як тільки відбуваються зміни в моторі, значить, необхідно змінювати і структуру рідини.

Не особливо важливо, в бочці або в каністрі зберігається моторне масло, головне - скільки належить тримати його в такому стані. У будь-якому випадку, якщо герметизація тари порушена, мастильна рідина починає взаємодіяти з повітрям. Багато мастила, в принципі, можуть простояти у відкритому вигляді близько півтора років. Однак для цього потрібно створити сприятливі умови. Рідина, яка перебувала в гаражі в незапечатаному вигляді навіть пару тижнів, використовувати для автомобіля не рекомендується.

Що відбувається після закінчення терміну придатності масла
Велика частина водіїв зупиняє свій вибір на синтетичному, гидрокрекинговиє або Напівсинтетична моторна олива. Автовласники припускають, що як тільки закінчується термін придатності, то у мастила пропадають деякі властивості, і вона вже не придатна для використання.

Однак це досить розпливчасте визначення. Розглянемо більш конкретно, що відбувається зі структурою продукції і чому вона змінюється:

Зольність. Розглядаючи різні характеристики продукції, автолюбителі залишають без уваги цей параметр. Хоча його значення також важливо. Вона показує, скільки в моторному маслі міститься горючих складових. Норма становить від 1,5 до 2%. Якщо продукція зберігається тривалий час, то відбувається розпад присадок і кількість золи підвищується. В результаті якість рідини стає гірше.
В'язкість. Дана характеристика починає змінюватися з плином часу, тому що починається процес розкладання присадок. Крім того, на склад впливає повітря, який поступово просочується і в запечатану тару, а також сонячні промені, зниження температури та ін. Мастило може стати і більш густий, і рідшою.
Присадки. Багато добавки зберігають свої властивості нетривалий час. Після закінчення встановленого терміну мастило втрачає характеристики, які були вказані виробником.
Якщо моторне масло зберігається досить довго, то змінюється його питома вага, величина кінематичної в'язкості, температура застигання та ін.