top

Кондиціонер в автомобілі: чому не працює

kondorСпекотного літа без справного кондиціонера в автомобілі не обійтися. Багато хто не поспішає звертатися до сервісних центрів, через погану роботу кондиціонера, пояснюючи це фразою – «Ну поки хоч якось холодить, ремонтувати не буду». Але так робити не потрібно, адже кондиціонер це не тільки комфорт, це ще й безпека. У спеку з неробочим кондиціонером температура в салоні може досягати +40 градусів, що вкрай негативно позначається на самопочутті водія.

У цьому матеріалі розглянемо базові неполадки, які впливають на працездатність системи охолодження в авто.

 

Витік холодоагенту
Хладагент надає прямий вплив на те, як добре працює кондиціонер. Для нормальної роботи системи охолодження необхідна певна кількість холодоагенту. І при зниженні його рівня, кондиціонер починає гірше працювати. Витік холодоагенту може початися через втрату герметичності з'єднання або через механічні пошкодження. Знайти місце протікання досить просто за допомогою течешукача, УФ лампи або в деяких випадках навіть при простому візуальному огляді.

 

Проблеми компресора
У разі поломки компресора при роботі кондиціонера буде чути шум і можуть бути потіки на самому компресорі. Найчастіше проблеми з компресором виникають через поганий стан приводного ременя. Він може бути або ослаблений, або зношений. У першому випадку ремінь потрібно натягнути, у другому – замінити.

 

Несправності конденсатора
За охолодження фреону в кондиціонері відповідає конденсатор. Для нормальної роботи необхідно регулярно проводити його чищення. Через скупчення бруду і пилу на радіаторі може відбутися перегрів і відключення кондиціонера. Якщо таке сталося, необхідно якнайшвидше прочистити радіатор кондиціонера.

 

Несправності випарника
Про неполадки випарника свідчить неприємний запах і підвищена вологість в салоні авто. Це відбувається через засмічення трубки для зливу вологи.

 

Проблеми ресивера-осушувача
Якщо обмерзають шланги і кондиціонер часом сам по собі відключається, то швидше за все проблема в ресивері-осушувачі. Через сильне забруднення або некоректне заправлення фільтр не може повністю видалити зайву вологу.

 

Проблеми терморегулюючого вентиля (ТРВ)
Про несправність ТВР сигналізує мимовільне відключення системи охолодження, обмерзання шлангів і періодичне охолодження. Терморегулюючий вентиль відноситься до одного з тонких вузлів конструкцій. Саме він контролює та регулює подачу холодоагенту залежно від тиску в системі. Найпоширеніші причини несправності терморегулюючого вентиля полягають у неправильному регулюванні, сильному забрудненні системи зсередини або наявності в ній повітря та води, а також витоку холодоагенту або механічні пошкодження.

 

Несправності датчика тиску
Датчик тиску відключає систему при особливо високих показаннях тиску, щоб не допустити серйозних пошкоджень у системі. У більшості випадків це трапляється за надмірного забруднення, порушення контактів або механічних пошкоджень.

 

Основна мета датчика тиску полягає у своєчасному відключенні системи охолодження при особливо високих показаннях тиску, щоб не допустити серйозних пошкоджень у системі. У більшості випадків це трапляється за надмірного забруднення, порушення контактів або механічних пошкоджень. Діагностувати проблему дуже просто за допомогою комп'ютерної діагностики в умовах СТО.