top

Фільтр салону: технічні характеристики та багато іншого.

У повітрі на жвавій трасі присутня практично вся таблиця Менделєєва. Пил, шинна крихта, азбест з гальмівних колодок, продукти згоряння бензину, важкі метали, чадний газ, сажа, антиожеледні реактиви - все це побічні ефекти сучасної цивілізації. Водіям, які щодня їздять по цих трасах (або стоять в пробках), такий «коктейль» на користь не йде: вчені підрахували, що концентрація шкідливих речовин в салоні автомобіля може в 25 і більше разів перевищувати їх кількість на трасі. На щастя, в автомобілях є салонний фільтр, що захищає здоров'я водія та пасажирів.

Призначення салонного фільтра - очищення повітря, що надходить зовні в салон автомобіля. Найчастіше фільтр ставиться перед радіатором обігріву: очищене повітря нагрівається і вже теплий розподіляється по воздуховодам і надходить в салон. Таке конструктивне рішення має кілька плюсів: нагріте повітря не охолоджується, проходячи через фільтр, а на радіатор грубки не влучає пил, листя, комахи і бактерії.

Крім механічних домішок, фільтр видаляє з повітря, що поступає вихлопні гази, сажу, тютюновий дим, роблячи повітря в салоні автомобіля свіжим і приємним для дихання.

Додатковою зручністю буде і те, що пил з вулиці не буде бруднити салон автомобіля, забиваючись в оббивку.

Залежно від конструкції автомобіля, установка і заміна фільтра може проводитися як з салону (ніша для фільтра знаходиться найчастіше за бардачком), так і з-під капота.

Види і особливості салонних фільтрів

Принцип роботи автомобільного салонного фільтра такий же, як і будь-яких інших систем для очищення повітря: фільтруючий елемент встановлюється на шляху повітряного потоку, затримуючи на собі всі сторонні домішки. Сучасні фільтри здатні відсівати частинки 0,1 мікрон, а це не тільки пил, але і квітковий пилок, що особливо важливо для людей, які страждають алергією.

За способами фільтрації можна розділити на механічні та адсорбційні. Перші - це звичні всім паперові або синтетичні фільтри, що затримують різні сторонні домішки в переплетенні волокон, а другі - це вугільні фільтри, які, крім відділення механічних частинок, ще й поглинають хімічні речовини, прибираючи неприємний запах. Вугільні фільтри швидко набирають популярність серед автолюбителів: повітря без пилу це добре, але повітря без сторонніх запахів - взагалі відмінно!

По конструкції фільтри бувають корпусні і картріджниє. Перший - це фільтруючий елемент, укладений в жорстку рамку (корпус) з пластика. Такий фільтр купують і міняють разом з корпусом. Картріджний фільтр жорсткої окантовки не має, тільки картонні бортики. Такий фільтр салону і дешевше, і легше підібрати потрібний розмір, тому на сучасних автомобілях частіше ставляться безкаркасні (картріджниє) фільтри.

Коли підкапотний простір щільно зайнято, салонний фільтр робиться такої форми, яка диктується наявністю вільного місця. Саме тому поряд з простими прямокутними можна знайти і круглі, і напівциліндричні, і трапецієподібні фільтри, і інші незвичні варіанти.

По складу фільтруючого елемента розрізняють одношарові і багатошарові салонні фільтри. З одношаровими все ясно: це якісний папір (або нетканий синтетичний матеріал), яка затримує пил і бруд. Такий матеріал непогано виконує свої функції, якщо зроблений по хорошим сучасним технологіям.

Багатошарові фільтри - це вже нове рішення, яке прийшло до нас з Європи, де люди трепетно ​​ставляться до свого здоров'я. Багатошарова конструкція фільтруючого матеріалу дозволяє йому працювати вибірково: у верхніх шарах затримуються великі частки, в більш глибоких - дрібні і найдрібніші. Якщо в фільтрі є ще і шар з активованого вугілля, він затримає гази і хімічні елементи.

Найновіші модифікації - гібридні фільтри, в яких поєднуються всі кращі рішення: хороша фільтрувальна папір, синтетичний нетканий матеріал, активоване вугілля, розташовані пошарово, щоб максимально видалити з повітря, що поступає все зайве.

Зрозуміло, що чим новей модель фільтра, тим краще він справляється зі своїм завданням.

Технічні характеристики

Для салонного фільтра існує не так вже й багато технічних вимог. Головне, що потрібно враховувати при покупці - відповідність габаритних розмірів і, звичайно, конфігурації. Всі сучасні фільтри при правильній експлуатації відмінно справляються зі своїм завданням.

Показниками якості буде достатня міцність (навіть картріджниє фільтри повинні зберігати форму при несильним деформації), продувність (вентилятор повітряної системи салону не дає особливо сильного потоку повітря), міцність, що фільтрує. А ось якість відсіву можна буде визначити тільки в процесі експлуатації